AKTUALNOŚCI

KURS PORADNICTWA RODZINNEGO W PARYŻU
ORGANIZOWANY PRZEZ POLSKĄ MISJĘ  KATOLICKĄ W FRANCJI

 

 

Miejsce Kursu :

WSPÓLNOTA POLSKA PARYŻ XII (NATION)
Kościół Immaculée Conception
34 rue du Rendez-Vous
75012 Paris

Kurs w zakresie Poradnictwa Rodzinnego pod Patronatem Polskiej Misji Katolickiej ma na celu przygotowanie doradców życia rodzinnego do specjalistycznego polonijnego duszpasterstwa małżeństw i rodzin. Chcemy nieść pomoc małżeństwom, rodzinom w budowaniu trwałych wspólnot życia i miłości oraz rozwiązywaniu problemów zgodnie z nauką Kościoła katolickiego a tym samym wzmocnić fundament, na którym Kościół stoi oraz wykształcić i uformować nauczycieli odpowiedzialnego rodzicielstwa i doradców życia rodzinnego, którzy będą przekazywać uzyskaną wiedzę i kompetencje służąc rodakom w poradniach rodzinnych w naszych ośrodkach duszpasterskich, podobnie jak to się odbywa w Polsce.

Program kursu nosi nazwę: „Pomagam sobie – pomagam innym”. Jest on przystosowany do naszych emigracyjnych warunków i firmowany przez Wydział Studiów nad Rodziną przy UKSW w Warszawie. Wypełnia zadanie, jakie nam nałożył Jan Paweł II, by Kościół towarzyszył rodzinie w jej trudnościach i problemach.

Zajęcia będą prowadzili pracownicy naukowi z UKSW w Warszawie oraz nauczyciele NPR i członkowie INER.

Zjazdy

Ze względów praktycznych każdy z trzech następnych Zjazdów zostanie podzielony na trzy części. Następne Zjazdy tzn. drugi, trzeci i czwarty będą zorganizowane już według tej nowej formuły. Odbędą się one w Paryżu, w kościele pw. Immaculée Conception. Każe ze spotkań rozpocznie się o godzinie 8:00 rejestracją uczestników oraz wspólna Eucharystią o godz. 8:30 i będzie trwało do godz. 13.

Terminy Zjazdów :

Zjazd II
• Zjazd II: część pierwsza – niedziela 26 listopada 2017 r.
• Zjazd II: część druga – niedziela 17 grudnia 2017 r.
• Zjazd II: część trzecia – niedziela 28 stycznia 2018 r.

Zjazd III
• Zjazd III: część pierwsza – niedziela 25 lutego 2018 r.
• Zjazd III: część druga – niedziela 25 marzec 2018 r.
• Zjazd III: część trzecia – niedziela 8 kwietnia 2018 r.

Download (DOC, 2.07MB)

Download (DOC, 2.07MB)

Download (PDF, 296KB)

Download (DOC, 1.3MB)

Download (PDF, 66KB)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.